Istorija

Susipažinkime – Jūsų kapitonas, gimęs ir augęs Klaipėdoje, Aloyzas Mėliniauskas.

Vaikystės metai prabėgo nuostabioje vietoje – Klaipėdos pakraštyje prie Danės upės. Danės upė, tvenkiniai ir melioracijos kanalai užkrėtė žvejyba. Penkiamečio žvejybos pradžiamokslis prasidėjo su lazdyno meškere ir nemenku karosiukų laimikiu. Pirmieji „rimtesni“ laimikiai – karšiai ir kuojos – Danės upėje buvo pagauti dugnine meškere, o gyvos žuvelės tarp pirmųjų pergalių įrašyti leido ir lydekas. Didžiausia žvejo laimė ištiko 10-ties, kai dideliam mano džiaugsmui tėvai iš Latvijos parvežė pirmą spiningą su „Neva“ rite. Taip, sulaukęs pirmojo gyvenimo dešimtmečio, pradėjau spiningauti.

Sukūrus šeimą, žvejybos malonumus –  lydekų medžioklę Nemuno deltoje ir Minijoje – priminė uošvis. O, įsigijus pirmąją valtį, žvejybos maršrutai išsiplėtė: prasidėjo starkių ir karšių žvejyba Kuršių mariose.

Žvejybos stažą jūroje skaičiuoju nuo 2005 metų, lašišų gaudyme – nuo 2012 metų. Dažniausiai atostogų kryptis derinama su žvejybos galimybėmis: žvejoti jau teko Švedijoje ir Norvegijoje. Žvejyba užkrėčiau visą savo šeimą ir iš jūros be žuvies negrįžtame. Turėdami naujausią dugno skanavimo įrangą, sudarinėjame savo batimetriją ir, priklausomai nuo vėjo krypties, optimaliai parenkame dreifo kryptį. Eksperimentuoju su naujais, kitose pasaulio vietose populiariais masalais ir jų pritaikymu Baltijos jūroje. Pavyzdžiui, „Dugno Laivas“ arba „BottomShip“ – tai populiarus masalas Japonijoje ir ne tik, duodantis puikius rezultatus mūsų vandenyse.

Sėkmingos žūklės receptas yra aktyvus darbas su masalais,o kartu ir besikeičiančių oro sąlygų stebėjimas: UV intensyvumas, saulės spindulių prasiskverbimas pro debesis, saulėlydis ir saulėtekis. Net ir smulkiausias aplinkybių pokytis keičia žuvų elgseną ir mitybos įpročius.

Jūsų kapitonas Aloyzas žino, kaip dieną laive paversti sėkminga ir įsimintina iškyla, o kartu išduoda mažą paslaptį:

laikas praleistas žvejyboje neįskaičiuojamas į gyvenimo trukmę.

Call Now Button